Dag 13
Door: Herman Joosten
Blijf op de hoogte en volg Herman
28 Juli 2018 | Ierland, Killarney
De Ring of Kerry zoals de Kerry way ook wel genoemd wordt is een stuk zwaarder doordat er meer hoogte meters per etappe zijn.
Dus maar op tijd op pad, in dit geval 08.30uur. Goed gegeten in het hotel dus met een volle maag op pad.
De route loopt langs de drukke N71 naar het Killarney nationale park. Door het park en langs een meer naar de Torc watervallen. Daar begint de eerste grote klim. De route loopt over een pas met aan de ene kant mount Torc en lake Muckross en aan de andere kant mount Mangerton.
Het lijkt een heel andere wereld en je voelt je heel klein in dit landschap. Maar wat een gave uitzichten heb je hier.
Na 20km kom ik bij Lord Brandon's Cottage.
Dit was een rijke geestelijke die hier een jachthuis en stallen heeft laten bouwen eind 19de eeuw. Nu is het een eetgelegenheid en de start van een boottocht/tour/adventure naar Killarney.
De regen heeft gelukkig plaats gemaakt voor de zon en hier lekker even op het terras gezeten en van het uitzicht genoten.
Via Whatsapp nog even contact gehad met André, Carla, Connie en Robert die bij het Tropisch Carnaval in Rotterdam aanwezig waren. Via de video mogelijkheid zelfs nog een stukje optocht gezien.
4,5km verder ben ik op mijn plaats van bestemming voor vannacht. Shamrock farm house B&B. Deze wordt gerund door een 80jarige vrouw. Ze heeft hulp van een au pair die haar zoon en schoondochter helpt met hun kinderen een huis verder.
Ik wordt verwent met koffie en een soort krentenbrood met boter en jam.
Wat later komt er een Sloveense stel aan. Bij het eten blijkt dat ze 5 jaar in London wonen en nu een weekje op vakantie zijn.
Helaas heeft de luchtvaart maatschappij hun bagage (2 Rugzakken) niet op de vlucht meegestuurd. Vanwege het weer zijn er minimaal 3 vluchten zonder bagage vertrokken.
Dus ze hadden het hoogst nodige in Killarney gekocht. Ze hopen morgen dat het morgen bij hun volgende stop afgeleverd wordt.
Het is een gezellig stel die dol is op Pearl Jam. Ze zijn al meer dan 20x naar hun optredens geweest over de gehele wereld. Later komt er ook nog een Amerikaanse vrouw binnen. Bij elkaar een gezellige avond die rond 22.00 ophoud als we allemaal naar bed gaan.
-
30 Juli 2018 - 11:02
Ave:
Wat een mooie route.
Misschien voor jou wel zwaar maar volgens mij een afwisselend landschap.
Ga door met genieten tot schrijfs.
Ave.
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley